Select Page

Multimedialne spotkanie, którego tematem będzie Polska Filmografia Jazzowa, jej znaczenie w historii kinematografii i historii jazzu w Polsce. Czy warto podkreślać znaczenie związków jazzu i filmu? Czy stanowią one ważny i odrębny dział w historii polskiego kina? Czy obszar ten jest wystarczająco reprezentowany w dotychczasowej produkcji filmowej w naszym kraju? Na te i inne pytania odpowiadać będą twórcy filmów dokumentalnych Feliks Falk i Robert Kaczmarek.

Feliks Falk – reżyser, scenarzysta i producent filmowy, twórca kultowych filmów “Wodzirej”, “Samowolka”, “Komornik” oraz “Był jazz”, jednego z najważniejszych filmów Polskiej Filmografii Jazzowej. Należy do ścisłej czołówki twórców polskiego kina z ogromnym dorobkiem artystycznym obejmującym ponad 60 filmów i spektakli telewizyjnych.

Robert Kaczmarek – dokumentalista i reżyser filmowy, twórca ważnych dokumentów należących do nurtu Polskiej Filmografii Jazzowej: m.in. “Czas Komedy”, “Esencja nastroju” czy “Jazz na Kalatówkach”. Od marca 2021 roku pełni funkcję dyrektora Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego.

Spotkanie poprowadzi Andrzej Winiszewski

Organizatorzy: EuroJAZZ i PROM Kultury

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

/ wstęp wolny /
/ online bezpłatnie /