Select Page

W dniu 03/09/2022 (sobota) w godzinach wieczornych rozgrywana będzie siódma już edycja Praskiego Półmaratonu i Praskiej Piątki.Biegi odbywać się będą w godzinach 19:00 – 22:00, aby w jak najmniejszym stopniu zakłócić życie miasta. Tym nie mniej należy spodziewać się czasowych utrudnień i objazdów na trasie biegu i na Saskiej Kępie – sprawdzajcie mapki (we wpisie) oraz tymczasowe znaki, które od kilku dni są porozstawiane w pobliżu trasy jaką będą przebywać biegacze!

Utrudnienia i zmiany ruchu

W okolicach stadionu:
 
Jako pierwsi na trasę wyruszą uczestnicy adidas Runners Piątki Praskiej. Biegacze wystartują o godz. 19.30 z błoni PGE Narodowego i będą poruszać się ulicami: Zamoyskiego, Jagiellońską, Okrzei, Wybrzeże Szczecińskie, gdzie zawrócą przed mostem Poniatowskiego, by wrócić do mety ulicami: Wybrzeże Szczecińskie, Sokolą i Zamoyskiego.
 
Saska Kępa:
 
Na kolejnym odcinku trasy zawodnicy pobiegną ulicami:
  • Afrykańską, Lizbońską i Saską (wyłączona z ruchu do ul. Zwycięzców od godz. 20.00 do 23.30; w tym czasie jadący od strony Międzynarodowej będą musieli skręcić w prawo w Saską, a wyjeżdżający z ul. Saskiej pojadą tylko w lewo w Zwycięzców; z drugiej strony, czyli przy skrzyżowaniu z al. Waszyngtona możliwy będzie wjazd tylko na boczną jezdnię tej arterii),
  • Zwycięzców (zamknięta do ul. Francuskiej w godz. 20.00-24.00),
  • Francuską, al. Waszyngtona (zamknięta do Kinowej, w godz. 20.00-24.00, ale kierowcy nie będą wpuszczani w al. Waszyngtona już na rondzie Wiatraczna).
  • Tam zawodnicy ponownie zawrócą, kilkadziesiąt metrów za ul. Międzynarodową.
  • Biegacze zakończą zmagania pokonując trasę al. Waszyngtona, przez rondo Waszyngtona (możliwy będzie skręt z al. Zielenieckiej w al. Poniatowskiego i dalej na most, ale nie będzie można zjechać na Wybrzeże Szczecińskie) i al. Poniatowskiego (jezdnia w stronę Pragi-Południe zamknięta w godz. 20.00-24.00),
  • łącznica z mostu na Wał Miedzeszyński (w tym czasie zamknięty przejazd Wałem w kierunku Pragi-Północ od ul. Zwycięzców),
  • Wybrzeże Szczecińskie, Zamoście, Sokola (wyłączone z ruchu drogowego w godz. 19.15-24.00) do mety na błoniach PGE Narodowego.
 
Zmiany w parkowaniu:
Ograniczenia w parkowaniu będą na ulicach:
  • Francuskiej i Zwycięzców (w godz. 18.00-24.00);
  • Wał Miedzeszyński (w zatoczce przy basenach w godz. 18.00-23.00);
  • Afrykańska, Lizbońska i Abrahama (w godz. 20.30-23.30)
– od około godz. 18 do północy obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się i postoju wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela. Pojazdy komunikacji miejskiej będą kierowane na objazdy najbliższymi przejezdnymi ulicami.
 
Komunikacja: 
 
W czasie zmagań biegaczy pojazdy Warszawskiego Transportu Publicznego będą kierowane na objazdy najbliższymi przejezdnymi ulicami.
 
Więcej informacji będzie dostępnych na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.

Program imprezy:

Sobota, 3 września 2022 r.19.00 Rozgrzewka dla uczestników adidas Runners Piątki Praskiej
19.10 Przejście do stref startowych
19.30 Start adidas Runners Piątki Praskiej
19.50 Rozgrzewka dla uczestników adidas Półmaratonu Praskiego
20.05 Przejście do stref startowych
20.25 Start adidas Półmaratonu Praskiego dla osób poruszających się na wózkach
20.30 Start adidas Półmaratonu Praskiego
21.10 Dekoracja zwycięzców adidas Runners Piątki Praskiej
22.30 Dekoracja zwycięzców adidas Półmaratonu Praskiego
22.45 Dekoracja zwycięzców adidas Półmaratonu Praskiego w kategorii osób z niepełnosprawnościami oraz poruszających się na wózkach aktywnych z napędem bezpośrednim
00.30 Zakończenie imprezy

Trasa Półmaratonu

Trasa Praskiej Piątki

Mapa imprezy