Select Page

Jak co roku zaczynamy zbieranie informacji o tym gdzie na Kępie można bawić się w Sylwestra i gdzie można do niego się przygotować. We wpisie będziemy zamieszczać informacje o:

 • ofertach zabaw sylwestrowych na Kępie,
 • ofertach sylwestrowych dań na wynos do nabycia na Kępie,
 • promocjach i ciekawych ofertach na stroje sylwestrowe, na Kępie,
 • sylwestrowych ofertach salonów urody (kosmetyczka, fryzjer) na Kępie oraz
 • wszelkich innych, ciekawych i sylwestrowych, na Kępie oczywiście 🙂

Każda grafika we wpisie jest aktywna i linkuje do jakiejś oferty na www lub facebooku, więc klikajcie i zapoznawajcie się ze szczegółami tego co i gdzie można przed Świętami załatwić na Kępie! Informacje są dokładane do wpisu w miarę ich znajdowania przez nas, wiec warto zaglądać do poradnika co jakiś czas – codziennie ich tu przybywa :). P.S. informacje na ogół wyszukujemy sami, ale gorąco zachęcamy firmy do nadsyłania informacji o ofertach sylwestrowych – zamieścimy je w poradniku nieodpłatnie!

PARKOWANIE w Sylwestra:

Przypominamy, że 31/12/2017 i 01/01/2018 (niedziela-poniedziałek) NIE są pobierane opłaty w Strefie Płatnego Parkowania.  Warto o tym pamiętać, ponieważ parkomaty będą czynne. Jeśli wrzucicie monetę, pieniądze zostaną przyjęte na poczet pierwszego dnia, w którym opłaty będą obowiązywały.

ZMIANY KOMUNIKACYJNE W SYLWESTRA I W NOWY ROK:

W dniu 31.12.17r. (Sylwester – niedziela):

a) autobusy: – linie nocne kursować będą według weekendowych rozkładów jazdy, – wprowadzone zostaną specjalne rozkłady jazdy linii: 709, 717, ZP.

b) tramwaje: – zawieszone zostanie kursowania linii: 14, 25.

c) metro: – wprowadzone zostanie kursowanie metra linii M1 i M2 przez całą noc w godz. 0.00 – 5.00 z częstotliwością co ok. 15 min.

W dniu 1.01.18r. (Nowy Rok – poniedziałek): – autobusy, tramwaje, metro kursować będą według rozkładów jazdy obowiązującego w dni świąteczne, – organizacja komunikacji miejskiej będzie obowiązywała tak jak w dniach 25-26.12.2017r.

Informacje dot. funkcjonowania komunikacji miejskiej znajdziecie na stronie ZTM.

Informacje dot. funkcjonowania komunikacji miejskiej podczas imprezy sylwestrowej na Placu Bankowym znajdziecie tu: http://www.ztm.waw.pl/zmiany.php?c=102&i=10575&l=1

INFORMACJE DLA STRZELAJĄCYCH FAJERWERKAMI W SYLWESTRA:

Petardy, rakiety, baterie, rzymskie ognie służą rozrywce i są powszechnie dostępne. Zawierają jednak materiały wybuchowe. Co roku w Sylwestra na terenie Unii Europejskiej dochodzi do kilkuset wypadków wynikających z niewłaściwego użytkowania fajerwerków. Efektem są poparzenia, zranienia, pożary, a nawet wypadki śmiertelne. Jak pokazują statystyki ofiarami są głównie mężczyźni w wieku 19-50 lat. Chcesz bawić się bezpiecznie? Przeczytaj sylwestrowe porady UOKiK. Pamiętaj, że fajerwerki są materiałami wybuchowymi, dlatego muszą być używane ostrożnie i zgodnie z instrukcją. Warto przestrzegać najważniejszych zasad korzystania z fajerwerków: KUPUJESZ – sprawdź, czy:

 • Obudowa nie posiada żadnych wad mechanicznych (pęknięcia, przerwania, wgniecenia, wybrzuszenia) oraz czy nie wysypuje się mieszanina pirotechniczna.
 • Elementy składowe są dobrze ze sobą połączone, nie przesuwają się i nie wypadają.
 • Lont jest zabezpieczony pomarańczową osłoną lub opakowaniem.
 • Podana jest nazwa producenta wraz z danymi adresowymi.
 • Instrukcja obsługi napisana jest w języku polskim i zawiera co najmniej informację o sposobie odpalenia oraz niezbędne ostrzeżenia.

UŻYWASZ – pamiętaj:

 • Upewnij się, że strzelanie w wybranym miejscu i czasie jest dozwolone. W wielu miejscowościach obowiązują lokalne akty, które ograniczają możliwość korzystania z wyrobów pirotechnicznych np. tylko w noc sylwestrową.
 • Czytaj instrukcje. Bezwzględnie przestrzegaj zaleceń producenta. Zwróć uwagę na ostrzeżenia.
 • Zachowaj bezpieczną odległość – jest ona podana w instrukcji obsługi.
 • Nigdy nie pochylaj się nad ładunkiem.
 • Wybierz miejsce, w którym korzystając z fajerwerków nie zrobisz nikomu krzywdy i niczego nie zniszczysz. Sprawdź, czy na drodze ładunku nie znajdują się przeszkody, np. drzewa lub linie energetyczne.
 • Sprzedaż wyrobów pirotechnicznych nieletnim, użytkowanie fajerwerków w sposób niebezpieczny czy zakłócanie porządku zgłoś Policji.
 • Gdy doszło do wypadku, wezwij służby ratownicze: Straż Pożarną, Pogotowie.

ŹRÓDŁO: UOKIK.GOV.PL

GDZIE BAWIĆ SIĘ W SYLWESTRA:

Na Saskiej Kępie:
Po sąsiedzku:

GDZIE ZAMÓWIĆ JEDZENIE / CATERING NA SYLWESTRA:

Wszystkie restauracje, bistro, bary, kawiarnie, cukiernie znajdziecie TU.

Specjalne oferty sylwestrowe znalezione przez nas – poniżej:
PROMOCJE URODOWE przed sylwestrem:

GDZIE WARTO WYBRAĆ SIĘ PO STRÓJ NA SYLWESTRA:

Sklepy odzieżowe na Kępie: http://saskakepa.info/kategoria/sklepy/odziez/.

W szczególności polecamy nasze lokalne second-handy: http://saskakepa.info/kategoria/sklepy/odziez/second-hand/

PROMOCJE / OKAZJE ODZIEŻOWE PRZED SYLWESTREM: