Select Page

15/01/2018 (poniedziałek), 18:00 – 20:00, Samorząd Mieszkańców Saskiej Kępy (ul. Walecznych 42):

Saska Kępa: piszemy projekty do budżetu partycypacyjnego!.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/178942199362782/.

„Zbliża się termin zgłaszania pomysłów do budżetu partycypacyjnego. Czas przygotować swój projekt!

Stowarzyszenie Wiatrak oraz Samorząd Mieszkańców Saskiej Kępy zapraszają 15 stycznia do siedziby Samorządu przy ulicy Walecznych 42 (wejście od strony ul. Jana Styki), gdzie będzie możliwość porozmawiania o pomysłach, wspólnego pisania wniosku, poznania na wczesnym etapie pomysłów swoich sąsiadów oraz wyjaśnienia wszystkich wątpliwości dotyczących budżetu partycypacyjnego.

Na miejscu będą członkowie Stowarzyszenia, którzy mają bogate doświadczenie w działalności lokalnej i chętnie się nim podzielą. Warto wiedzieć, że tylko w 2017 mieszkańcy naszej dzielnicy wybrali aż 6 projektów, których autorami byli członkowie naszego stowarzyszenia.

Do zobaczenia!

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:

1. Czy wydarzenie skierowane jest tylko do mieszkańców Saskiej Kępy?
– Nie, na spotkanie może przyjść każdy mieszkaniec całej dzielnicy, a także osoby spoza niej, które chcą wspólnie z nami popracować nad projektami.

2. Termin i lokalizacja spotkania mi nie odpowiadają.
– Żaden problem. Oprócz spotkania na Saskiej Kępie organizowane są także inne. Np. w Urzędzie Dzielnicy oraz na Gocławiu ( https://web.facebook.com/events/428534387562969/ – współorganizowane przez Miasto Jest Nasze – Praga Południe ). Poza tym 18 stycznia organizowane jest jeszcze jedno spotkanie na Kamionku ( https://web.facebook.com/events/379302405826380/ ).

3. Mój projekt jest już gotowy. Czy warto przyjść?
– Tak, warto! Jeśli projekt nam się spodoba, to chętnie pomożemy na etapie jego promocji. Poza tym spotkanie to okazja do zdobycia przynajmniej kilku podpisów poparcia niezbędnych do złożenia wniosku.

4. Chciałbym dowiedzieć się więcej o budżecie partycypacyjnym, ale nie będzie mnie na spotkaniu.
– Polecamy przede wszystkim oficjalną stronę budżetu partycypacyjnego: . Ponadto zachęcamy do zadawania pytań za pośrednictwem facebookowego profilu Stowarzyszenia „Wiatrak”.”