Select Page

Jak informuje na swojej stronie www Urząd Miasta Stołecznego Warszawa, w nadchodzący długi weekend majowy wracają rejsy WLT.

Ruszają Warszawskie Linie Turystyczne

Wodne atrakcje Warszawskich Linii Turystycznych od lat niezmiennie kojarzą się z letnim krajobrazem Wisły. W tym roku czekają nas jednak zmiany.

– Zainteresowanie mieszkańców naszymi przeprawami z roku na rok rośnie, dlatego też od tego sezonu połączenia będą obsługiwać większe jednostki. Na ich pokład będzie mogło wejść jednorazowo dwadzieścia jeden osób, a na promy kursujące z Podzamcza do ZOO nawet czterdzieści. To prawie dwa razy więcej niż dotychczas. Dodatkowo wszystkie jednostki będą zadaszone – mówi Wiesław Witek, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie.

Od 1 maja do 16 września bezpłatne promy pod banderą Warszawskich Linii Turystycznych pływać będą na czterech trasach:

  • Cypel Czerniakowski – Saska Kępa (21 osób + 21 rowerów)
  • Most Poniatowskiego – Stadion Narodowy/plaża Poniatówka(21 osób + 21 rowerów)
  • Podzamcze – ZOO/plaża Rusałka (40 osób + 40 rowerów)

Ww. wymienione promy będą wykonywać 30 kursów w weekendy i 14 w dni robocze.

  • Nowodwory – Łomianki (21 osób + 21 rowerów)

Prom wykonywać będzie 30 kursów w weekendy i 7 w dni robocze.

Powrócą również rejsy do Serocka.

Statek w maju i czerwcu będzie pływał w soboty, niedziele i święta (dodatkowo 2, 4 maja oraz 1 czerwca) w lipcu i sierpniu w piątki, soboty i niedziele (dodatkowo 15 sierpnia), a we wrześniu w soboty i niedziele. Uczestnicy rejsu wyruszą o godz. 9.00 z bulwaru Jana Karskiego (Podzamcze) by około 12.30 dopłynąć do Serocka. Po dwugodzinnej przerwie, około godz. 14.30, statek wyruszy w drogę powrotną i około godz. 18.00 ponownie znajdzie się w Warszawie. W rejsie może wziąć udział nawet 120 osób. Dla wygody pasażerów na statku znajdować się będą miękkie siedziska, rolety przeciwsłoneczne, urządzenia chłodzące, kocyki/pledy przydatne na chłodniejsze wieczory oraz kącik zabaw dla dzieci.

Bilet normalny na rejs kosztuje 36 zł, a ulgowy 18 zł. Bezpłatnie w wycieczce mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 70 rok życia oraz dzieci do ukończenia 7 lat. Bilety można kupić w Punkcie Obsługi Pasażerów „Dw. Wileński” oraz on-line na stronie: www.bilety24.pl.”

 

 

– Nad Wisłą każdy znajdzie coś dla siebie. Są tu zarówno miejsca do leniwego wypoczynku, jak i aktywnego uprawiania sportu. Do tych ostatnich z pewnością należy zaliczyć chętnie odwiedzaną Strefę Rekreacji Dzielnicy Wisła z boiskami do gry w siatkówkę i piłkę ręczną. Ta na Poniatówkę wróci już na początku czerwca. Nie zabraknie też cyklicznych imprez biegowych i sportowo-rekreacyjnych – dodaje Paweł Lech, radny i przewodniczący Komisji Sportu, Rekreacji i Turystyki Rady m.st. Warszawy

źródło: http://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/aktywnienadwis-czyli-otwieramy-sezon-letni