Select Page
18/12/2019 * (środa), 12:00, Stół Powszechny:

Międzypokoleniowy chór ruchowy.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/2794728273881988/.

„Międzypokoleniowy Chór Ruchowy to kontynuacja zajęć gimnastyczno-tanecznych dla osób 60+, jakie odbywały się z inicjatywy fundacji Strefa WolnoSłowa w Stole Powszechnym w sezonie 2018-2019.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, więc zdecydowaliśmy się na ich kontynuację! Tym razem do udziału zapraszamy również osoby młodsze – od 20+ do 60+.

Ideą Międzypokoleniowego Chóru Ruchowego jest stworzenie chóru ciał w różnym wieku, z różną pamięcią ruchową i z różnym doświadczeniem. Będziemy pracować choreograficznie i gimnastycznie. Ćwiczenia i układy ruchowe będą dostosowane do możliwości uczestniczek i uczestników. Będziemy pracować na różnych układach jednocześnie, czyli ważna będzie praca zespołowa.

Będziemy pracować nad:

– układami choreograficznymi
– świadomą pracą z ciałem
– kontrolą ruchu
– rytmicznością
– głosem
– ogólną sprawnością

Zajęcia trwają 1,5 godziny a w ich skład wchodzą: rozgrzewka, część zasadnicza, wyciszenie.

Ideą jest zbudowanie pewnej całości, którą będzie można podzielić się z innymi (publicznością) pod koniec pracy, w grudniu.

Zapraszamy!

Wstęp wolny, na zajęcia nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Po prostu weźcie ze sobą wygodny strój do ćwiczeń i przyjdźcie!

Prowadzenie:
Łukasz Wójcicki, performer, tancerz i choreograf związany z fundacją Strefa WolnoSłowa, teatrem Komuna/Warszawa i z Grupą Ruchomą. Uczeń II roku kursu choreografii eksperymentalnej „Choreografia w Centrum” kolektywu „Centrum w Ruchu” i fundacji „Burdąg”. Absolwent III Akademii Praktyk Teatralnych „Gardzienice”. Trener personalny, instruktor samoobrony oraz gimnastyczno-tanecznego systemu ćwiczeń Animal Flow (Level 2). Praktyk Ruchu Naturalnego. Trener sportów walki i ruchu w klubie sportowym RKS Gwiazda. Weganin.

* Zajęcia będą odbywać się cyklicznie, co środę, do 18 grudnia 2019 włącznie.