Select Page
Jak informuje Kancelaria Premiera, od 10.10 zasady strefy żółtej #COVID rozszerzone zostaną na cały kraj.

Informacje o tym jakie są szczegółowe wytyczne można znaleźć m.in. na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus/regionalne-obostrzenia-dla-wybranych-powiatow .

W związku z ogłoszonym przez rząd stanem podwyższonego ryzyka, miasto stołeczne Warszawa wprowadza do odwołania własne zarządzenie dotyczące ograniczeń obowiązujących w mieście.

Szczegóły dotyczące obowiązujących ograniczeń można znaleźć na stronie: http://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/warszawa-obj-ta-t-stref-ostrzegawcz

Od 15 października 2020 (czwartek) obowiązywać zaczną ponownie „godziny dla seniorów” – w godzinach 10:00 – 12:00 w sklepie (spożywczym), drogerii, aptece oraz na poczcie mogą przebywać wyłącznie osoby powyżej 60. roku życia.

Miejskie przychodnie tworzą punkty pobrań, w których pacjenci ze skierowaniem od lekarza pierwszego kontaktu (uzyskanym podczas teleporady) będą mogli wykonywać badania pod kątem zakażenia koronawirusem.

W tej chwili w Warszawie działa już osiem takich punktów, kolejnych sześć zostanie uruchomionych miedzy 12 a 19 października.

Testy są realizowane nieodpłatnie – badania finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.

Mieszkańcy ze skierowaniem od lekarza POZ na pobranie wymazu mogą wykonać testy w dowolnie wybranym punkcie, niezależnie od miejsca zamieszkania.”

Ten wpis będzie aktualizowany w miarę napływania nowych informacji dotyczących obostrzeń obowiązujących w kraju i w mieście, w związku z pandemią #COVID.

A tymczasem przypominamy jakie obowiązują zasady bezpieczeństwa.