Select Page
16/06/2021 (środa), 19:00, Stół Powszechny:

Filozofia w Ogrodzie (na żywo i online) vol. 17.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/627320048227902.

📣📣 Uwaga, uwaga, najbliższe spotkanie Filozofii w Ogrodzie odbędzie się w wersji hybrydowej! 📣📣

Naszym gościem będzie Dariusz Misiuna, socjolog, tłumacz, twórca Wydawnictwa Okultura, znawca zachodnich tradycji ezoterycznych. A porozmawiamy o intencjonalnie prześmiewczych religiach, których autoironiczne konstrukcje mają służyć demistyfikacji tradycyjnych instytucji religijnych. Omówimy je na przykładzie Stowarzyszenia Dyskordian, Kościoła SubGeniuszu, Kościoła Latającego Potwora Spaghetti oraz Świątyni Szatana. Prześledzimy ich źródła w XX-wiecznych nurtach kontrkulturowych oraz zastanowimy się nad ich strategiami działania.

👨‍🏫 Prowadzenie: Tomasz Stawiszyński – filozof, eseista, związany z Radiem TOK FM + dr Paweł Boguszewski – neurofizjolog z Instytutu Nenckiego PAN.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w spotkaniu via zoom, prosimy, aby wysłały maila na adres: w.chinowska@gmail.com. W odpowiedzi wyślemy link z dostępem do spotkania. Na zgłoszenia czekamy do 16 czerwca do godz. 17:30.
🆓 Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

“Filozofia w ogrodzie” realizowana jest przez Strefę WolnoSłową i Teatr Powszechny w ramach projektu „Dramaturgie Społeczne” przy wsparciu m.st. Warszawa.