Select Page
25/10/2021 (poniedziałek), 19:00, PROM Kultury Saska Kępa:

Koncert duetu Contrebrassens.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/875897136648234/.

Do programu w 100-lecie urodzin Georges’a Brassensa (22.10.1921-29.10.1981) Pauline Dupuy wybrała przede wszystkim utwory mówiące o kobietach i kobiecości. W interpretacji artystki akompaniującej sobie na kontrabasie, której towarzyszy multiinstrumentalista – Michael Wookey, piosenki Mistrza zyskują nowy wymiar. Nowoczesne, subtelne aranżacje nadają utworom szczególny magiczny charakter.

Pauline Dupuy (Francja) – śpiew, kontrabas; Michael Wookey (Wielka Brytania) – śpiew, fortepian, banjo, perkusjonalia.

/ bilet – 30 zł /


Jarosław Gugała, dziennikarz, członek Zespołu Reprezentacyjnego, który wykonuje i nagrywa własne przekłady piosenek Brassensa tak pisze o artyście:

Jego interpretacje zawierały niezbędne minimum ekspresji. Nie konkurowały z tekstem, który pozostawał najważniejszy, mimo iż niektóre jego melodie zasługują na to, by stać się słynnymi muzycznymi tematami, wykonywanymi przez najwspanialsze orkiestry i zespoły. Charakterystyczne jest to, że on umiał powstrzymywać swoje melodie w ryzach i nie pozwalał im na zdominowanie całości. Tak samo jak utrzymywał w ryzach swój interpretatorski temperament. W tej triadzie: Brassens – muzyka – tekst, zasługi są rozkładane równomiernie. Każdy element jest równie ważny i niezbędny. Rzadko pojawiają się inne instrumenty, ale nawet wówczas – ta magiczna równowaga trwa niezachwianie.

Cały tekst dostępny pod linkiem: Brassens

Projekt współfinansowany ze środków Instytutu Francuskiego
Organizatorzy: PROM Kultury, Agencja Bacz-Kazior
Honorowy patronat: Ambasada Francji
Partnerzy: Instytut Francuski w Polsce, Polsko-Francuska Izba Gospodarcza, Stowarzyszenie Francja-Polska