Select Page

Po udanej zeszłorocznej akcji i w tym roku GEPN – Grupa Eksplorująca Podwarszawskie Nurkowiska włącza się w obchody Tygodnia Ruchu.

Wydarzenie „Ruszaj się pod wodą w Warszawie” to nurkowy piknik pod gołym niebem w największym miejskim terenie zielonym prawobrzeżnej Warszawy – parku Skaryszewskim. Nurkowanie w Warszawie zdaje się być niemożliwe, a jednak jest całkiem realne co już nie raz udało nam się udowodnić. Tym razem chcemy zanurkować w Jeziorku Kamionkowskim, a także poprzez zabawy na powierzchni zachęcić mieszkańców Warszawy do poznawania podwodnego świata.

–> Podczas wydarzenia „Ruszaj się pod wodą w Warszawie” chcemy zaprezentować zgromadzonym mieszkańcom różnorodny sprzęt nurkowy, ponadto odbędzie się prelekcja na temat nurkowania. Będzie także możliwość porozmawiania z instruktorami nurkowania. Ponadto podczas naszego wydarzenia w Pubie pod Pstrągiem będzie można obejrzeć wystawę fotografii podwodnej z terenu Mazowsza.

–> W planie są zawody w nawigacji podwodnej „na sucho”, czyli bez konieczności wchodzenia do wody, lecz z głową przykrytą ręcznikiem, aby poruszać się tylko według wskazań kompasu. Do wygrania będą karnety na tzw. intro nurkowe, czyli pierwszą lekcję kursu nurkowania do wykorzystania na bezpiecznych wodach jednego z warszawskich basenów.

–> Podczas akcji „Ruszaj się pod wodą w Warszawie” nie może oczywiście zabraknąć nurkowania. Każdy certyfikowany nurek będzie miał niecodzienną możliwość zalogowania nurkowania w Warszawie.

Akcja „Ruszaj się pod wodą w Warszawie” ma na celu zaprezentowanie nurkowania jako sportu, który może uprawiać niemalże każdy i niemalże wszędzie. Chcemy pokazać, że nurkowanie wcale nie jest sportem drogim czy niebezpiecznym. Nurkowanie jest dla każdego i to właśnie chcemy udowodnić.

Data: 05.10.2013; Start: 10:00;
Miejsce: Park Skaryszewski, Jeziorko Kamionkowskie, teren Pubu pod pstrągiem,

Mapa: http://bit.ly/tydzienruchu214_mapa [parkujemy od ul. Międzynarodowej]