Select Page

W niedzielę 15 marca, około 9 rano odbędzie się czwarta wycieczka z cyklu „Ptaki warszawskich parków” – tym razem w parku Skaryszewskim.

Razem z doświadczonym przewodnikiem i terenowcem, Robertem Miciałkiewiczem udamy się do najfajniejszego i chyba najciekawszego przyrodniczo parku w Warszawie: do „Skaryszaka”. Jest to miejsce wyjątkowe, rozległy, stary park, który powstał na terenach wydartych przed wielu laty nadwiślańskiej przyrodzie. Gęste zarośla, okazałe dziuplaste drzewa, a pod nimi miejsca, gdzie leżą niezgrabione liście, duże otwarte przestrzenie, sieć zbiorników wodnych i kanałków stwarzają doskonałe siedliska dla wielu gatunków zwierząt. To prawdziwa ciekawostka, że w parku położonym 100m od stadionu Narodowego, tuż koło ruchliwych ulic, można spotkać lisa, zająca, bobry a nawet żerującego bociana czarnego! Często widzi się krogulca, dzięcioła zielonego, nie dziwi zimorodek, nurogęś, czy czapla siwa, a z dziupli drzew słychać piski nietoperzy.

Zbiórkę zrobimy w takim miejscu, do którego łatwo dojedziecie komunikacją miejską. Z centrum jedzie się tramwajem około 10 minut.

 

Koszt uczestnictwa w wycieczce jest niewielki: 17zł.

Więcej informacji (m.in. zapisy) – TUTAJ