Select Page

Hyakki-Yagyō – wydarzenia nocy ciepłej II (powtórka dla tych co nie mogli być) – w Skaryszaku

16/05/2015, 13:00

Hyakki-Yagyō to nocna parada demonów/przebierańców odzwierciedlająca tradycyjne, japońskie wierzenia ludowe w diabły, straszydła i demony, które w czasie letnich nocy wychodzą na ulice.

Jak wszyscy wiedzą Japonia jest krajem bogatym nie tylko w dziedzinie elektroniki, ale także posiada bardzo bogatą w najróżniejsze stwory mitologię. Chciałabym, żebyśmy i my, Europejczycy, się z nią zapoznali poprzez organizowaną przeze mnie i Izę sesję pt. „Hyakki-Yagyō – wydarzenia nocy ciepłej”. Hyakki-Yagyō, czyli parada demonów nocą, będzie się odbywać zarówno w dzień jaki i, o ile starczy nam sił, w nocy.

Do zadań modeli będzie należało wybranie sobie postaci, którą chce przedstawiać oraz znalezienie niezbędnych dla niej rekwizytów (np. Tennyo to istoty niebiańskie płci żeńskiej, opiekunki artystów, które wyobrażane są jako zwiewne postacie unoszące się w powietrzu i rozsiewające kwiaty, czyli możemy się tu wyposażyć w najróżniejsze instrumenty, flety, mandoliny, bębenki).

Termin jest odległy, więc czasu na przygotowanie stroju powinno być sporo.

Chciałybyśmy, żeby były one dopracowane, takie w japońskim stylu, a nie pierwszy lepszy ciuch z szafy. Mamy także wielką prośbę, żeby jednak konsultować z nami wasze pomysły na stylizację, żeby nie wyszło, że ktoś nagle „przybył” do nas z innej bajki.

Jak nie macie pewności co do wizerunku, rekwizytów swojej postaci, to zawsze możecie do mnie i Izy w tej sprawie napisać – służymy pomocą 🙂

https://www.facebook.com/notes/pospolite-ruszenie-fotograficzne/hyakki-yagyō-bóstwa-18-iv-2015/781077195308463