Select Page

IX Skaryszewska Biesiada Poetycka

5 września 2015 roku (sobota), godz. 18:00

Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona!

Wystąpią:
Zespół „Dzień Dobry” w składzie:
– Piotr Mirecki – śpiew, gitara, cajon;
– Małgorzata Stachura – bas akustyczny, śpiew;
– Jan Stachura – gitara,
– Krzysztof Maciejowski – skrzypce, śpiew;
– Stanisław Joneczko – akordeon.

Zespół Dzień Dobry istnieje od lutego 2004 roku. Wspólne muzykowanie wyzwala w nas bardzo silne emocje i ogromną radość. Dążymy do tego, aby nasza muzyka podobnie oddziaływała na każdego słuchacza, dlatego to co gramy, określamy mianem: POZYTYWNEJ AKUSTYCZNEJ FALI.
Czerpiąc inspiracje z różnych kultur i stylów muzycznych oraz bazując na akustycznym instrumentarium stworzyliśmy bogaty i różnorodny repertuar. Oprócz naszych autorskich kompozycji jest w nim miejsce dla piosenki poetyckiej, filmowej czy też polskich i światowych przebojów w zaskakujących, akustycznych aranżacjach.

Zespół „Wyspy Dobrej Nadziei” w składzie:
– Anna Tkaczyk – skrzypce, śpiew;
– Norbert Filipek – gitary,
– Krystian Sidor – gitara basowa, kontrabas;
– Adam Tkaczyk – śpiew, gitary;
– Mikołaj Wielecki – perkusja, instrumenty perkusyjne.

Wyspy Dobrej Nadziei to warszawski zespół wykonujący piosenki z autorską muzyką do słów poetów: Jonasza Kofty, Edwarda Stachury, Włodzimierza Jasińskiego a przede wszystkim Konstantego I. Gałczyńskiego. To właśnie czarowne słowa tego poety najczęściej można usłyszeć w piosenkach zespołu. W początkach swej artystycznej drogi Wyspy Dobrej Nadziei brały udział ogólnopolskich festiwalach piosenki poetyckiej, literackiej i studenckiej, (m.in. YAPA, Wrzosowisko, OTGPS Szklarska Poręba, Bazuna, Piostur Gorol Song, Morda itp.) zajmując czołowe miejsca lub otrzymując wyróżnienia za kompozycje i wykonanie repertuaru. Grupa występowała u boku takich wykonawców jak: Stare Dobre Małżeństwo, Wolna Grupa Bukowina, Elżbieta Adamiak, Antonina Krzysztoń, Bez Jacka. Jako wykonawca piosenek z tekstami K.I. Gałczyńskiego Wyspy Dobrej Nadziei zapraszane są do udziału w imprezach poświęconych temu poecie: Zaduszki poetyckie i Imieniny u Gałczyńskiego (organizowane przez córkę poety – Kirę Gałczyńską), czy Piknik z Zieloną Gęsią w Muzeum K. I. Gałczyńskiego w Leśniczówce Pranie. Zespół ma na swym koncie płytę zatytułowaną „Najdalsze, wydaną przez wyd. Dalmafon.

Prowadzenie koncertu: Adam Tkaczyk