Select Page

16/01/2016, 09:00, zbiórka przy moście Poniatowskiego:

Wycieczka ornitologiczna Stowarzyszenia Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków (STOP).

Zapraszamy na wycieczkę – pierwszą w roku 2016 🙂 !

Idziemy na ptaki, z Waszym ulubionym przewodnikiem, 16. stycznia, w sobotę.

Powędrujemy praskim brzegiem Wisły warszawskiej, od mostu Poniatowskiego na północ. Na rzece można teraz zobaczyć dużo ciekawych gatunków. Stada traczy, egzotyczne, północne gatunki kaczek i kormorany siedzą blisko brzegu na lodzie i wysepkach, bardzo dobrze widoczne. Nad nimi, co jakiś czas krążą ogromne bieliki. Więc koniecznie wybierzcie się z nami na wspólne obserwacje 🙂. Przewodnik na pewno pozwoli wszystkim popatrzeć przez lunetę, dzięki czemu ptaki będą widoczne jak na dłoni 🙂. Trasa jest łatwa, po utwardzonej, szerokiej drodze gruntowej.

Wycieczka potrwa około 3 godzin.

Przewodnikiem będzie, jak zazwyczaj, Robert Miciałkiewicz, wybitny znawca ptaków.

Szczegóły organizacyjne i ogólne informacje o wycieczkach STOPu:

Dla kogo i po co są wycieczki?

Wycieczki są przeznaczone dla wszystkich chętnych, zapraszamy dorosłych i dzieci. Jak zawsze szczególnie gorąco zachęcamy do udziału w wycieczce początkujących ptasiarzy, ponieważ głównym celem Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków jest popularyzacja obserwowania ptaków. Warto wybrać się na wycieczkę, zadawać przewodnikowi pytania, korzystać z jego wiedzy. Wycieczka z przewodnikiem, Robertem Miciałkiewiczem, który jest doskonałym faunistą (rozpoznaje wszystkie możliwe gatunki ptaków ;)), to dobra okazja aby poznawać ptasie głosy i uczyć się rozpoznawania gatunków.

Przewodnik i sprzęt optyczny

Przewodnik może wytłumaczyć nawet najprostsze rzeczy, nie trzeba się wstydzić, tylko o wszystko pytać. Na pewno odpowie też na wszystkie trudne pytania związane z rozpoznawaniem ptaków, bo ma na ten temat bardzo dużą wiedzę.

Przewodnik zabiera na wycieczki świetną lunetę, przez którą ptaki widać jak na dłoni. Lornetkę trzeba mieć własną, ale bez lornetki też można się wybrać – na pewno przewodnik lub inny wycieczkowicz pozwoli czasem popatrzeć przez swoją. Na wycieczkach jest zawsze dużo sympatycznych współwycieczkowiczów.

Jak wyglądają wycieczki?

Wycieczki „na ptaki” są to powolne spacery z wieloma przystankami. Trzeba się ubrać w wygodne buty i odzież dostosowaną do pogody. Warto zabrać prowiant. Zazwyczaj wycieczki trwają około 3 godzin, ale można odłączyć się wcześniej.

Jak się zapisać, szczegóły organizacyjne i zbiórka

Dojazd na miejsce zbiórki autobusem lub tramwajem, ok. 10 min. z Centrum. Zbiórka ok. 9.00 przy moście Poniatowskiego,po praskiej stronie Wisły – szczegółowe informacje otrzymają osoby, które opłaca swój udział i mailowo zgłoszą się na wycieczkę.

Koszt uczestnictwa jest niewielki: 18 zł. Dzieci do lat 8 mogą towarzyszyć dorosłym bezpłatnie. Jeśli podoba się Wam nasza działalność, to zachęcamy do dołączenia do opłaty za wycieczkę dodatkowych 2 czy 3 złotych – to ważna pomoc w naszych działaniach.

Uczestnictwo w wycieczce to nie tylko przyjemność, ale także cenne wsparcie działalności STOPu, dlatego tym bardziej warto namówić krewnych i znajomych na udział.

Chętni na wycieczkę proszeni są o przysłanie mailem potwierdzenia wpłaty (w formie dokumentu pobranego ze strony banku internetowego lub skanu pokwitowania z poczty) jak najszybciej, WYŁĄCZNIE na adres wycieczki.stopu@gmail.com – w zamian od razu dostaną szczegółowe informacje o miejscu i godzinie zbiórki. UWAGA: proszę nie przesyłać potwierdzenia przelewu bezpośrednio poprzez stronę internetową banku, tylko z własnego adresu mailowego. Przesłanie potwierdzenia bezpośrednio przez stronę banku nie gwarantuje otrzymania informacji o zbiórce.

Dane do wpłat:
Stołeczne Towarzystwo Ochrony Ptaków
41 2130 0004 2001 0556 1410 0003
Tytuł wpłaty: „nazwisko uczestnika, wycieczka ornitologiczna 16.01.2016”

Jeżeli ktoś opłaci swoje uczestnictwo, a nie przyjdzie na wycieczkę, to jego wpłata nie podlega zwrotowi.

Patronat nad STOPowymi wycieczkami objął portal BirdWatching.pl.