Select Page

02/04/2016 (sobota), 09:00, Park Skaryszewski:

Parkrun Warszawa-Praga to darmowe, cykliczne biegi na dystansie 5 km z pomiarem czasu organizowane w każdą sobotę o 9:00 w Parku Skaryszewskim.
Udział w parkrun jest bezpłatny. Jedynym warunkiem u c z e s t n i c t w a jest dokonanie wcześniejszej rejestracji na stronie polskiej edycji parkrun (www.parkrun.pl/rejestracja/) i wydrukowanie swojego indywidualnego kodu uczestnika. K o d uczestnika należy mieć przy sobie po ukończeniu biegu w celu umożliwienia identyfikacji uczestnika biegu i podania rezultatu uzyskanego w biegu.
„Dobry żart tynfa wart” – moglibyśmy zacząć zabawnymi tekstami w tym stylu, ale wystarczy śmiechów jak na jeden dzień w roku.
Jak dobrze wiecie, parkrun jest poważną instytucją, nie ma tu miejsca na jakieś śmichy-chichy. Tu trzeba zasuwać, liczy się tylko pot i łzy. Każdy, kto choć raz przebiegł naszą trasę wie, o czym jest tu mowa. W Skaryszaku nie ma miejsca na jakieś bzdurne pogaduchy o tym i o owym. Tu rządzą masakra, orka, pęcherze na stopach i zjechane podeszwy. Bo to jest nasz cotygodniowy mały 5-kilometrowy ultramaraton i bieg survivalowy w jednym, nasze safari wśród drapieżnych i bezwzględnych wiewiór.
I jeszcze nasz Park Skaryszewski – kolebka wszechbiegów, Mekka biegaczy z całego świata, Panteon dwunożnych petard.
W takich okolicznościach bezwzględnej przyrody spędzamy nasze sobotnie poranki. Zajawkowicze, imprezowicze, zdegenerowani joggerzy, endorfinowcy beznadziejnie uzależnieni od parkrunu.
A więc ustalmy sobie jedno… w piątek prima-aprilisowe zgrywy, ale żarty się kończą, bo JEST SOBOTA – JEST PARKRUN.