Select Page

07-10/04/2016 (czwartek-niedziela), PGE Narodowy:

International Art Fair  2016 – pierwsze międzynarodowe targi sztuki XX i XXI wieku w Polsce

W dniach 7 – 10 kwietnia na stadionie PGE Narodowym odbędą się międzynarodowe targi sztuki International Art Fair Warsaw 2016. To pierwsze zorganizowane na taką skalę targi w Polsce z udziałem polskich i zagranicznych artystów z wielu krajów – m.in. z Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Białorusi, Ukrainy, Niemiec, Austrii, czy Rumunii. Na targach zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt prac zarówno z malarstwa, fotografii, jak i nowoczesnego wzornictwa.

Targi IAFwarsaw będą trwały 4 dni. Dwa dni rozpoczynające wydarzenie będą szczególnie dedykowane kolekcjonerom, projektantom wnętrz, architektom oraz przedstawicielom świata biznesu. Dwa kolejne dni, czyli sobota i niedziela, to czas, kiedy PGE Narodowy będzie otwarty dla wszystkich ciekawych sztuki współczesnej. Podczas targów swoje prace zaprezentuje kilkudziesięciu artystów wybranych przez radę programową pod nadzorem kuratorki Małgorzaty Miśkowiec. Dzięki temu IAFwarsaw będzie interesującym przeglądem tego, co nowego dzieje się w sztuce, jakie problemy stawia sztuka przed artystami.

Organizując targi na tak skalę zależy nam, aby przyczyniły się do rozwijania wiedzy dotyczącej tego, co ciekawego dzieje się w sztuce współczesnej w Polsce i w Europie. W trakcie ich trwania będzie można zobaczyć galerie i artystów do tej pory nieobecnych lub rzadko obecnych w Polsce, jak również prace polskich artystów, np. Igora Mitoraja, obecnych głównie w zagranicznych galeriach.– mówi Beata Roszkowska, pomysłodawczyni i dyrektor IAFwarsaw 2016.

IAFwarsaw 2016 będą się wyróżniać interdyscyplinarnością – jako jedyni w Polsce łączymy sztuki wizualne z designem. Oprócz malarstwa, rzeźby i fotografii odbiorca będzie miał też szansę obcowania z nowoczesnym projektowaniem i wzornictwem, reprezentowanym m.in. przez znanych polskich artystów Oskara Ziętę czy Tomasza Rygalika. Warto też podkreślić, że przestrzeń targów zaprojektował wybitny duet architektów: Marlena i Marek Happachowie ze studia H2 Happach – mówi Małgorzata Miśkowiec, kuratorka wystawy.

Targi będą czynne w następujących godzinach:

  • 7 kwietnia (czwartek) 13:00 – 20:00
  • 8 kwietnia (piątek) 10:00 – 20:00
  • 9 kwietnia (sobota)10:00 – 20:00 – dzień dla publiczności
  • 10 kwietnia (niedziela) 10:00 – 17:00 – dzień dla publiczności

 

 

 

Partnerem strategicznym IAFwarsaw 2016 jest Photo Culture. IAFwarsaw wspierają także instytucje kultury, w tym między innymi: BWA Tarnów, Galeria Sztuki im. J.Tarasina z Kalisza
i Altlas Sztuki z Łodzi.

Wszelkie informacje dotyczące targów dostępne są na stronie internetowej: www.art-fair.pl.