Select Page

04/12/2016 (niedziela), praski brzeg Wisły, zbiórka przy mościePoniatowskiego:

Wycieczka „na ptaki”.

Zapraszamy na wycieczkę „na ptaki”, z przewodnikiem, 4. grudnia, w niedzielę. Przed nami Wisła warszawska i las łęgowy na praskim brzegu rzeki, na wysokości centrum miasta. Wyruszymy z okolic mostu Poniatowskiego i pójdziemy szeroką, utwardzoną ścieżką (czy raczej drogą gruntową) aż do Śląsko-Dąbrowskiego. Spodziewane są ptaki zarówno wodne (mewy, kaczki, tracze, czaple, kormorany) jak i wszelakie wróblowe krzątające się po zaroślach 🙂. Trasa wygodna i łatwa, wielokrotnie na tym odcinku byli z nami ludzie z wózkami dziecięcymi a nawet na wózkach inwalidzkich. Około 9 rano spotkamy się w miejscu zbiórki (szczegółowe informacje wyślemy osobom, które zapiszą się na wycieczkę). Dojazd jak zwykle autobusem, tramwajem albo własnym transportem.

Jak się zapisać oraz zbiórka
Dojazd na miejsce zbiórki bezproblemowy, autobusem lub tramwajem ZTM (rozkłady i mapki tras autobusów znajdziecie tu: http://ztm.waw.pl/ ). Zbiórka będzie ok. 9.00 (więcej inf. poniżej).

Wycieczka potrwa zapewne około 3 godzin, ale można odłączyć się wcześniej. Koszt uczestnictwa jest niewielki: 18 zł. Dzieci do lat 8 mogą towarzyszyć dorosłym bezpłatnie. Jeśli podoba się Wam nasza działalność, to zachęcamy do dołączenia do opłaty za wycieczkę dodatkowych 2 czy 3 złotych – to ważna pomoc w naszych działaniach.

Uczestnictwo w wycieczce to nie tylko przyjemność, ale także cenne wsparcie działalności STOPu, dlatego tym bardziej warto namówić krewnych i znajomych na udział.