Select Page

28/05/2017 (niedziela), 15:00, PROM Kultury Saska Kępa:

Finał Festiwalu „Mocium Panie” – 1. Mazowieckiego i Warszawskiego Festiwalu Fredrowskiego.

Urząd Dzielnicy Praga Południe zaprasza 28 maja br. do PROMU Kultury Saska Kępa na Festiwal Fredrowski pn. “Mocium Panie”, którego celem jest przegląd sztuk teatralnych inspirowanych sztuką, poezją, Aleksandra Hrabiego Fredry. Festiwal kierowany jest do szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz domów kultury, centrów kultury i szkół artystycznych i teatralnych oraz innych…

W dniu 17 listopada 2016 r. z okazji 140 rocznicy śmierci hrabiego Aleksandra Fredry, Rada Miasta st. Warszawy podjęła uchwałę o upamiętnieniu postaci poety i żołnierza pomnikiem i upoważniła Towarzystwo Historyczne im. Szembeków do powołania Komitetu Budowy Pomnika oraz zorganizowanie w 2017 r. Festiwalu Fredrowskiego “Mocium Panie”.

Festiwal Fredrowski pt. “Mocium Panie” odbędzie się na terenie Warszawy i Mazowsza w pierwszej połowie 2017 r. Projekt jest realizacją kompletną w zakresie Półfinału i Finału oraz imprez towarzyszących dla Festiwalu Fredrowskiego “Mocium Panie”. Festiwal ma na celu zorganizowanie przeglądu sztuk teatralnych inspirowanych sztuką, poezją, Aleksandra Hrabiego Fredry. Festiwal jest kierowany do szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz domów kultury, centrów kultury i szkół artystycznych i teatralnych oraz innych placówek, które deklarują uczestnictwo w wydarzeniu. “Mocium Panie” to festiwal dedykowany pamięci Andrzeja Łapickiego, organizowanego przez Towarzystwo Historyczne im. Szembeków w Warszawie pod hasłem przewodnim „Warszawskie ślady Aleksandra hr. Fredry”.