Select Page

24/06/2017 (sobota), 12:00, Ogród Powszechny:

Podnoszę z ziemi kamień, robię z niego wszystko / vol. 5.

Dźwięk słychać, dźwięk widać.
Dźwiękowe zabawy z wodą, piachem, ziarnami ryżu. Podczas tych zajęć próbujemy doświadczyć dźwięku jako drgania, które może wywoływać, organizować obrazy nie tylko w naszym mózgu, ale również poza nami (doświadczenia cymetyczne). Słuchamy delikatnych dźwięków delikatnych materii, obserwujemy oddziaływania dźwięku na materię. Bawiąc się ćwiczymy uważność, jesteśmy bardziej wrażliwi na nasz świat, pobudzamy umysł ku badaniu rzeczywistości.

Cotygodniowe zajęcia muzyczne i plastyczne dla dzieci w których podstawą jest uważność na siebie i związki z innymi, otaczającym światem, który okazuje się całkiem bliski, który okazuje się domem, naturalnym środowiskiem życia. Prowadzący – Piotr Dąbrowski odwołuje się do najprostszych doświadczeń związanych ze sztuką muzyczną i plastyczną, czasem sztuką opisu zachwytu tym co dostrzeżone, odkryte. Między innymi planowane są zajęcia z poszukiwania dźwięków z przedmiotów codziennego użytku, tworzenia nieistniejących jeszcze słów, budowania rzeźb z papieru i tekturowych rurek.

Prowadzenie:
Piotr Dąbrowski – perkusjonista, artysta plastyk, intuicjonista, autor tekstów poetyckich, członek Związku Polskich Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa. Jest aktywnym perkusjonistą działającym na polu muzyki improwizowanej. Korzysta także z przedmiotów, które rzadko kojarzą się z muzyką. Autor muzyki do spektaklu tanecznego „Niepoważnie kobiece”, współtwórca muzyki do „Tyki-dusze-nar-Europa”, z Rayem Dickaty współtworzył muzykę do „Czy to jest Europa?”.Współpracuje muzycznie z WARSAW IMPROVISERS ORCHESTRA, Zebry A Mit, Rayem Dickay, Wojciechem Więckowskim, Wojciechem Traczykiem, Iwoną Jędruch, Maciejem Cierlińskim, Goo Ba, Szymonem Tarkowskim, Antoniną Nowacką. Miał przyjemność współpracować z: Wojciechem Kwapisińskim, Mieczysławem Litwińskim, (nieżyjącym już) perkusistą Konradem Chylem tworząc duet LUV, Patrykiem Zakrockim, Yerba Mater, Meritum, Wiosna, Bindu Duo.

wstęp wolny / liczba miejsc ograniczona / kontakt: duszynska.magda@gmail.com