Select Page

24/07/2017 (poniedziałek), 11:00 – 17:00, Stół Powszechny:

Akcja uświadamiająca na Pradze.

Zapraszamy do wzięcia udziału w spacerowaniu po Pradze i zachęcaniu ludzi do przyjścia na protest w poniedziałek o godz. 18 przed Pałacem Prezydenckim.

Spotykamy się o 11 w Stole Powszechnym. Można też dołączyć później. Mamy ulotki i plakaty, które będą w Stole.
Działać będziemy mniej więcej tak:

  1. ZACZEPIAMY UPRZEJMIE, W PIERWSZYCH SŁOWACH ZAPRASZAJĄC POD PAŁAC, PODAJĄC KONKRETNĄ DATĘ I MIEJSCE (PONIEDZIAŁEK, 18:00, PAŁAC PREZYDENCKI) z naszego doświadczenia ludziom mieszają się godziny i miejsce, przez to żę ostatnie prostesty odbywały się zarówno pod Pałacem, Sejmem, jak i Sądem)
  2. GŁÓWNY NASZ ARGUMENT TEGO ZGROMADZENIA TO PROTEST PONAD PODZIAŁAMI, BEZPARTYJNY, TO JEST CAŁKOWICIE OBYWATELSKA INICJATYWA (to dzięki temu event zyskał tak wielką popularność w mediach społecznościowych, mamy dosyć wieców politycznych, demokracja jest wartością ponad opcję polityczną i o to walczymy)
  3. CHCEMY TRZYKROTNEGO WETA – chcemy wywrzeć wielką presję na prezydenta, żeby chwycił za długopis i zawetował 3 ustawy- ustawę o Krajowej Radzie Sądownictwa, prawo o Ustroju Sądów Powszechnych, ustawę o Sądzie Najwyższym.

A TU SĄ PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI NA POTENCJALNE PYTANIA:

  •  A o co chodzi z tym veto/sądem?

WSZYSCY UWAŻAMY ŻE REFORMA SĄDÓW JEST KONIECZNA, ale ta ustawa tylko wzmacnia obecne patologie i prowokuje to, że sędziowie będąc całkowicie zależni od władzy, będą chcieli tej władzy się przypodobać. Każdy polityk wygra w sądzie z każdym obywatelem. Te zmiany mogą powodować zmanipulowanie wyborów i zmianę ustroju. Kolejny etap do zanik prywatnych mediów

  • Jaki jest sens takich protestów? Co one dają?

No chociażby KWESTIA WIZERUNKU – zmieniamy wizerunek Polski w zagranicznej prasie. Zdjęcia z protestów ostatnich dni idealnie nadają się na okładki zachodnich dzienników. Polska to nie Kaczyński – taki komunikat wysyłamy światu.