Select Page

24/07/2017 (poniedziałek),21:00, Ogród Powszechny:

W poszukiwaniu człowieka serca / projekcja filmu!.

Zapraszamy na kolejny poniedziałek filmowy w Ogrodzie Powszechnym! „W poszukiwaniu człowieka serca” to dokument w reżyserii Katarzyny Marcysiak, którego bohaterem jest niezwykły hinduski artysta: aktor, performer, stolarz i antropolog: Khalid Tyabji którego przed laty przywiodła do Polski chęć spotkania z wielkim teatralnym wizjonerem Jerzym Grotowskim. Jednak najważniejszym, co odnalazł w naszym kraju, było coś zupełnie innego. Była to miłość, która na wiele lat połączyła go z polską aktorką i malarką Jolą Cynkutis. Film obserwuje Khalida w momencie, kiedy po utracie ukochanej powraca do Indii.
W trakcie przeżywania żałoby, podejmuje ciężką pracę nad sobą. Powraca do źródeł, kwestionuje dotychczasowe wartości, szuka nowego spoiwa dla życia i teatru. Pozbywa się niepotrzebnych warstw, wsłuchuje we własnego 'człowieka serca’. To film o utracie i nadziei, o śmierci i miłości.

Po projekcji zapraszamy na spotkanie z reżyserką i bohaterem filmu!

Reżyserka filmu Katarzyna Marcysiak to wieloletnia dziennikarka telewizyjna, do ubiegłego roku zwiazana z TVP. Była współautorką „Kultowych rozmów”, które prowadziła przez trzy lata razem z krytykiem filmowym Tomaszem Raczkiem oraz magazynu „Wstęp wolny z kulturą”. Zrealizowała ponad dwieście reportaży i kilkanaście filmów dokumentalnych. Film „W poszukiwaniu człowieka serca” jest jej pierwszą prywatną i niezależną produkcją.
Pracowała jako scenarzystka, reżyserka, autorka projektów medialnych i edukacyjnych. Wśród zawodowych przygód jej życia jest relacjonowanie gali wręczenia Oscarów dla TVP Info w 2012 roku i pierwszy polski reportaż z obserwatorium astronomicznego w Alma w Chile. Jest zafascynowana Indiami, w których częściowo mieszka. W Bengalu i Delhi, zrealizowała film dokumentalny o Baulach, legendarnych muzykach tworzących mistyczną muzykę o tantryczno-jogicznym zabarwieniu. Jest też autorką głośnej petycji adresowanej do władz kraju w sprawie pomocy dla uchodźców z Syrii, Erytrei i innych krajów, w których toczy się wojna. Apel ten poparli Obywatele Kultury, m.in. Paweł Łysak, dyrektor Teatru Powszechnego w Warszawie, Agnieszka Holland, dziennikarz Edwin Bendyk, czy Joanna Mytkowska, dyrektorka Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Bezpłatny wstęp.

Zadanie realizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 r.