Select Page

16 & 17/09/2017 (sobota & niedziela), 10:00 – 18:00, Plaża Poniatówka, Plaża Saska, praski brzeg Wisły i inne miejsca:

Wielkie Sprzątanie Wisły z Dzielnica Wisła.

Przez ostatnie letnie miesiące, wspólnymi siłami dbaliśmy o czystość wiślanych nadbrzeży, zarówno na bulwarach i plażach jak i w Punktach Wymiany Odpadów.
Rozdaliśmy tysiące dzielnicowych worków na śmieci, wywieźliśmy dziesiątki tysięcy litrów odpadów, zmieniliśmy nasze nawyki i obyczaje, a wszystko to dla naszej Królowej Rzek.

Myśleliście, że wraz z końcem lata, sezon na Wisłę się kończy?
Nic bardziej mylnego! To początek jesienno – zimowych atrakcji w Dzielnicy Wisła!
Dołączcie do nas i pomóżcie przygotować Wisłę i jej nadbrzeża, na zbliżające się wydarzenia. Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy dzielnicowe worki na śmieci i rękawiczki.

Wiosna, lato, jesień… Wisła!

Gotowi?

PLAN DZIAŁAŃ:

SOBOTA

➡️ Plaża Poniatówka
➡️ 9:00 – 12:00

Sobotnie sprzątanie zaczynamy od aktywności sportowej! Wpadnijcie na rozgrzewkę biegową z Run Vegan i ruszcie z nami sprzątać okolice Plaży Poniatówka i Plaży Saska.

W sobotę na plaży pojawi się również grupa zakochanych w Wiśle urzędników. Zakaszemy wspólnie rękawy! W nagrodę o godzinie 12.00 będzie okazja wypłynąć w rejs z okazji Rok Rzeki Wisły 2017.

Będzie również okazja pogawędzić przy ognisku.

NIEDZIELA

➡️ bulwary wiślane i prawy brzeg Wisły
➡️ 10:00 – 18:00

Niedzielne sprzątanie rozpocznie się… już w piątek, kiedy to zaprawione w boju drużyny wiślanych klubokawiarni ruszą w wiślane chaszcze zbierać odpady. Wśród miejsc, które będą sprzątane znajdą się min. zarośla plaży Poniatówka, odcinek zielony między Mostem Gdańskim, a Mostem Świętokrzyskim, tereny zielone bulwaru Flotylli Wiślanej i inne.

Dzieła ostatecznego sprzątnięcia, symbolicznie dokonamy o godz. 18:00 na terenie klubokawiarni Plac Zabaw nad Wisłą.

Do zobaczenia!

Więcej informacji o sprzątaniu i wydarzeniach, nie tylko po praskiej stronie, znajdziecie w wydarzeniu facebookowym: https://www.facebook.com/events/125409008191343/