Select Page

06/11/2017 (poniedziałek), 18:00, Teatr Powszechny:

DEBATA PRZED FORUM PRZYSZŁOŚCI KULTURY 2017: „Kultura na prowincji”.

Spotkanie będzie kontynuacją debaty rozpoczętej podczas Kongresu Kultury 2016, która ujawniła dwa przeciwstawne procesy. Z jednej strony, mamy do czynienia z pustynnieniem mniejszych ośrodków i „wysysaniem” ich zasobów kulturowych oraz ludzkich przez metropolie. Z drugiej jednak strony, poziom życia, stan infrastruktury na owej prowincji rozwinął się na tyle, że staje się ona miejscem realizowania przedsięwzięć kulturalnych o coraz wyższej jakości oraz podejmowania ciekawych innowacji organizacyjnych, społecznych i kulturowych. Przyczynkiem do listopadowej dyskusji będą najnowsze badania życia kulturalnego w małych ośrodkach oraz na wsi.

To kolejne spotkanie z cyklu debat odbywających się w całej Polsce przed Forum Przyszłości Kultury 2017, które zaplanowane jest na 18 i 19 listopada w Teatrze Powszechnym w Warszawie: www.forumprzyszloscikultury.pl

➤ 6 listopada (poniedziałek), 18:00
➤ Teatr Powszechny w Warszawie, ul. Zamoyskiego 20
➤ uczestnicy: Anna Cieplak (świetlica „Krytyki Politycznej” w Cieszynie), dr Mikołaj Lewicki (Uniwersytet Warszawski), dr Przemysław Sadura (Uniwersytet Warszawski).