Select Page

30/11/2017 (czwartek), 19:00, Stół Powszechny:

Polityka w ogrodzie / spotkania / vol. 5.

Zapraszamy na spotkanie z kolektywem tworzącym A.D.A Puławska, pogadamy, m.in. o kulturze anarchistycznej, walce z faszyzmem, skłoterstwie i organizowaniu ludzi w kolektywy.

POLITYKA W OGRODZIE to cykl spotkań wokół oddolnie tworzonej polityki – na ulicy, w puszczy, w internecie. Rozmawiamy o różnorodnych formach samoorganizacji i mobilizacji ludzi do pokojowego oporu wobec represyjnych mechanizmów władzy państwa i kapitału. Do tej pory gościliśmy już Martę Lempart z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, aktywistki i aktywistów Obozu Dla Puszczy, Sebastiana Słowińskiego z Obywateli RP oraz Beatę Siemieniako i Jakuba Żaczka z Komitetu Obrony Praw Lokatorów.

Spotkania moderuje Tomasz Gromadka z Fundacji Strefa WolnoSłowa prowadzącej Stół Powszechny.

POLITYKA W OGRODZIE odbywać się będzie co drugi czwartek w formie rozmowy z gościnią/gościem oraz w dużej części – w formie dyskusji z udziałem przybyłych.

A.D.A. PUŁAWSKA to mieszczący się przy ulicy Puławskiej 37 w Warszawie Aktywny Dom Alternatywny, pełniący funkcję autonomicznego centrum społeczno-kulturalnego. Swoją działalność A.D.A. PUŁAWSKA opiera w całości na oddolnej aktywności społecznej. Przyjmując zasadę non-profit, przy Puławskiej 37 stworzona została przestrzeń wspierająca niekomercyjne działania społeczne i kulturalne, inicjowane przez niezależne jednostki, grupy i organizacje. Wszystkie osoby zaangażowane w A.D.A. PUŁAWSKA działają tu jako wolontariusze i wolontariuszki. Obecnie w A.D.A. PUŁAWSKA funkcjonują: świetlica, sala koncertowo-teatralna, kino, biblioteka, galeria, sitodruk, freeshop (wymiennik), warsztat rowerowy, sala lekcyjna,ogródek miejski oraz pracownie i warsztaty, z których można korzystać bezpłatnie.