Select Page

04/12/2017 (poniedziałek), 19:00, Stół Powszechny:

Ciało w ogrodzie vol. 2 – Ciało w showbiznesie.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/2027669977451180/

W poniedziałek 4 grudnia o 19.00 zapraszamy do Stołu Powszechnego na kolejne spotkanie z cyklu „Ciało w Ogrodzie”. Tym razem, Łukasz Wójcicki będzie rozmawiał z wokalistką i autorką tekstów Natalią Przybysz o ciele w showbiznesie.

Jak showbiznes postrzega i traktuje ciało, szczególnie kobiece. Jak jest używane i wykorzystywane, zarówno przez producentów, menadżerów i speców od PR, jak i przez artystki i artystów. Czym jest ciało w biznesie muzycznym? Jakie ma realne i symboliczne znaczenie? Jakim jest narzędziem i dlaczego odgrywa tak ważną rolę. Wreszcie, co to znaczy negować swoje ciało w kontekście przemysłu muzycznego, odzyskiwać je i dekonstruować jego stereotypową, seksistowską i binarną rolę.

Natalia Maria Przybysz, znana również jako N’Talia i Natu – polska piosenkarka i autorka tekstów, znana przede wszystkim z występów w zespole Sistars, którego była współzałożycielką. Od 2006 roku prowadzi solową działalność artystyczną


Kolejne spotkanie odbędzie się 8 stycznia 2018 roku i będzie dotyczyć ciała w tradycji żydowskiej. Gościem Łukasza Wójcickiego będzie Piotr Kowalik, historyk-dydaktyk, edukator, szef Centrum Edukacyjnego w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, działacz społeczności żydowskiej w Polsce, aktywista Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie.

Łukasz Wójcicki, bloger, performer teatru Komuna/Warszawa, trener sportów walki, tancerz i atleta pracujący z ciałem, edukator genderowy (Głosy Przeciw Przemocy), krytyk queerowo-feministyczny, anarchista: https://lukaszwojcicki.noblogs.org/