Select Page

08/12/2017 (piątek), 17:00, Teatr Powszechny (wejście główne, sala na poziomie -1):

Lokalna aktywność w Ogrodach Polsko-Niemieckich.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/2071697323063770/

Ogrody Polsko-Niemieckie w Parku Skaryszewskim w Warszawie mają kierować uwagę odbiorców na faunę i florę tego miejsca i kształtować wyobrażenie na temat kultury ogrodowej Polski i Niemiec. W kontekście szkodliwych czynników środowiska jak smog czy hałas projekt ten jest odpowiedzią na zapotrzebowanie na zielone przestrzenie jako element nowoczesnych smart cities i miejscem spotkań mieszkańców.

Program:
17:00-17:05 Wprowadzenie: Fried Nielsen, kierownik Wydziału Kultury Ambasady Niemiec w Warszawie
17:05-17:25 Ogród społecznościowy: Czy i do czego jest on potrzebny mieszkańcom? Jakie aktywności możemy zorganizować w nowej, zielonej przestrzeni Ogrodów? Wspólnie przyjrzyjmy się, co może być w tym miejscu i ułożymy program działania. Do rozmowy zaprasza Iza Malachowska-Coqui, autorka projektu rewitalizacji.

17:25-18:00 Jeziorko Kamionkowskie: O aspektach przyrodniczych Jeziorka w rozmowie z mieszkańcami opowie dr Andrzej Kołodziejczyk z Zakładu Hydrobiologii, Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, który zajmował się makrofauną i publikował artykuły o mięczakach Jeziorka Kamionkowskiego i przyrodzie Parku Skaryszewskiego.

Po spotkaniu organizatorzy zapraszają na lampkę wina.
Przed Teatrem znajduje się płatny parking.

R.S.V.P. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejsze zapisanie się na spotkanie: ogrody@fwpn.org.pl lub telefonicznie: (22) 338 62 73.

Więcej o nas znajdziesz na: http://ogrody-polsko-niemieckie.pl/.

Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej / Stiftung für deutsch-polnische Zusammenarbeit, Ambasada Niemiec

Partner spotkania: Teatr Powszechny