Select Page

05/02/2018 (poniedziałek), 19:00, Stół Powszechny:

Ciało w Ogrodzie vol. 4.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/2006239626320833/.

„W poniedziałek 5 lutego Stół Powszechny zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Ciało w Ogrodzie”. Tym razem, „gościnią” Łukasza Wójcickiego będzie performerka, tancerka i instruktorka Metody Kształtowania Ciała i Postawy CANTIENICA® Program Power, Anna Bogdanowicz.

Rozmowa będzie dotyczyć ciała performatywnego: czym jest ciało performatywne, kiedy możemy mówić o performatyce ciała i co to oznacza? Jakie konteksty towarzyszą perfomatywnemu ciału, i jaka jest jego pozycja względem osoby performującej i osoby obserwującej?
Odpowiedzi na te i inne pytania postaramy się znaleźć w trakcie poniedziałkowego spotkania o 19.30 w Stole Powszechnym.

Przed spotkaniem o 17.00 zapraszamy na dwugodzinny warsztat wprowadzający do podstawowych zasad i ćwiczeń CANTIENICA® Program Power i integrujący je z ćwiczeniami improwizacyjnymi, dla których punktem wyjścia będzie wyobraźnia anatomiczna.

Udział w warsztacie wyłącznie po wcześniejszym zapisaniu się i potwierdzeniu obecności na adres mejlowy: a.borkowska@strefawolnoslowa.pl

Wstęp wolny.

Anna Bogdanowicz – performerka, tancerka, nauczycielka. Absolwentka Akademii Praktyk teatralnych Gardzienice, przez wiele lat była członkiem Stowarzyszenia Teatralnego Chorea; współpracowała z grupą neTTheatre. Absolwentka teatrologii UJ i filologii angielskiej UŚ, doktorantka w Instytucie Kulturoznawstwa UWr. Od 2010 zajmuje się głównie działaniami w obrębie improwizacji we współpracy z tancerzami, muzykami oraz artystami plastykami. Efekty swoich poszukiwań prezentuje od 2010 roku głównie w klubowych przestrzeniach Krakowa i Wrocławia. Jest członkiem Krakowskiej Orkiestry Improwizacyjnej. Prowadzi praktyczne zajęcia z pracy z ciałem i głosem i improwizacji w Dolnośląskiej Szkole Wyższej i Policealnym Studium Animatorów Kultury we Wrocławiu. Ukończyła kurs instruktorski Metody Kształtowania Ciała i Postawy CANTIENICA® Program Power.
Jej działania dydaktyczne, artystyczne i badawcze skupiają się głównie na przyglądaniu się rzeczywistości ciała jako punktu odniesienia dla całego doświadczenia, siedliska pamięci i wyobraźni, oraz źródła wiedzy.
http://osethmoidale.blogspot.com/

Warsztat CANTIENICA® Program Power – trening mięśni głębokich z elementami improwizacji. CANTIENICA® Program Power to delikatny, precyzyjny i intelignetny trening mięśni głębokich, w którym podstawą jest miednica i mięśnie dna miednicy. System ćwiczeń ma na celu wzmocnienie i utrwalenie optymalnego tonusu (stopnia napięcia) mięśni głebokich, a dzięki temu utrwalenie i wzmocnienie optymalnej postawy ciała oraz zidentyfikowanie i zmianę niekorzystnych nawyków. CANTIENICA® Program Power trenuje również świadomość ciała przez oddech i wyobraźnię zakorzenioną w anatomii. Dla mnie osobiście CANTIENICA® Program Power jest sposobem poznania własnego ciała oraz narzędziem aktywizujacym mięśnie głebokie, jednocześnie odciążającym kręgosłup i stawy, które można przenieść na dowolny rodzaj aktywności fizycznej.”