Select Page

16/02/2018 (piątek), 19:00, Stół Powszechny:

SISTRUM & STÓŁ POWSZECHNY z cyklu Przestrzeń Kultury Lesbijskiej – LESBIJSKI KOMIKS. Czy na pewno nie ma go w Polsce? Subiektywna perspektywa Beaty Sosnowskiej.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/538127519903986/.

„Komiks w Polsce rysowany przez kobiety z niszowego powoli staje się …nie, nie mainstreamowym, raczej coraz bardziej widocznym. Wciąż bowiem funkcjonuje na offie komiksu, reprezentowanego przez mężczyzn rysowników. A jak się ma rzecz z komiksem lesbijskim*? Czy taki w ogóle istnieje w naszym kraju? Jakie są jego reprezentacje? Dlaczego sytuacja rysowniczek LGBT w Polsce dotknięta jest wielokrotnym wykluczeniem?

Na naszym spotkaniu wraz z moimi Gościniami:
Martą Zabłocką, autorką zycie-na-kreske (https://www.facebook.com/ZycieNaKreskeMartaZablocka/), Marią Kadyszewską, prowadzącą blog Sea Of Grey ), Beatą Cymerman, autorką Super Lesby (http://superlesba.tumblr.com/post/109993095548/start-komiks-super-lesba-początek-autorstwa) pozastanawiamy się między innymi nad tym, czy komiks lesbijski* powinny rysować tylko lesbijki*, jak byśmy zdefiniowały komiks lesbijski
?
Spotkanie będzie też jedyną w swoim rodzaju okazją do poznania prac nielicznych rysowniczek poruszających tematykę lesbijską
, w tym też moich.
Czeka na Was kilka rysunkowych niespodzianek!
A więc do zobaczenia!
Beata Sosnowska

Przestrzeń Kultury Lesbijskiej* Cykl spotkań styczeń – czerwiec 2018

Mało osób zna sztukę i artystki LES, a jest to świat osobliwy, ciekawy i warto się w niego zagłębić… i czerpać.
Lesbijska* perspektywa i sztuka jest obszarem niezbadanym i często pomijanym – duża część naszego społeczeństwa w ogóle nie wie o jego istnieniu. Zmieniamy tę sytuację. Performensem i rozmową. Zapraszamy na wydarzenia, podczas których będziemy odkrywać tajemnice lesbijskiego* świata, który warto poznać i który może być inspiracją dla wszystkich.
Jak wyglądają, jak żyją, jak myślą i jak tworzą lesbijki*? Na te pytania będziemy próbowały odpowiadać we wszystkimi, którzy/które zasiądą z nami wokół Stołu Powszechnego.
Zespół Sistrum https://www.facebook.com/stowarzyszeniesistrum/