Select Page

28/05/2018 (poniedziałek), 19:00, Stół Powszechny:

NAS nie dotyczy – spotkania cykliczne.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/154432082077622/

„Zapraszamy na cykl ,,Nas nie dotyczy?”. Poświęcony społecznej odpowiedzialności.

Turysta. Brzmi to dumnie czy jest powodem do wstydu?

Kim jesteśmy na wakacjach? Co nas gna na koniec świata? Czy da się być odpowiedzialnym turystą? Co nasze podróże mówią o nas? Czemu podczas wakacji zachowujemy się inaczej? Kim są dla turystów mijani ludzie i ich kultury? Dlaczego w coraz większej liczbie miejsc przestaje się lubić turystów?

Podczas spotkania dokonamy wiwisekcji współczesnej turystyki. Jednego z największych sektorów światowej gospodarki, jednego z najczęstszych powodów współczesnej podróży, jednego z najbardziej powszechnych elementów stylu życia współczesnego człowieka.

Na ten temat rozmawiać będą i odpowiadać na pytania Anna Horolest i Paweł Cywiński.

Dr hab. Anna Horolets – socjolożka i antropolożka społeczna zajmująca się badaniami nad turystyką, migracjami i czasem wolnym. Pracowała w warszawskiej SWPS, później na Uniwersytecie Gdańskim, obecnie w IEiAK UW prowadzi zajęcia o mobilności przestrzennej, migracjach, czasie wolnym, analizie dyskursu i antropologii europeizacji.

Paweł Cywiński – orientalista, geograf i kulturoznawca zajmujący się badaniami nad migracjami i turystyką. Współtwórca inicjatyw post-turysta.pl, uchodźcy.info oraz Chlebem i Solą. Pracuje na WgiSR UW.