Select Page

11/06/2018 (poniedziałek), 19:00, Stół Powszechny:

Nas nie dotyczy?/vol.2/ Mięso we współczesnym świecie

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/1782412721848774/.

„Zapraszamy na cykl ,,Nas nie dotyczy?”. Poświęcony społecznej odpowiedzialności.

Kotlet schabowy. Prawo człowieka czy prawo dżungli? Dlaczego co dziesiąty Polak nie je mięsa? Co się stało, że Warszawa znalazła się na trzecim miejscu w renomowanym rankingu najbardziej prowegańskich miast świata? Czy jedzenie mięsa jest wyłącznie kwestią moralną? Dlaczego w ogóle ten temat tak mocno rozgrzewa emocje i polaryzuje społeczeństwo? Jakie są najpopularniejsze fakty, a jakie mity na temat wpływu produkcji mięsa na świat? Co mają zrobić ci co kochają jeść mięso, ale mają problem natury etycznej? Jak rozmawiać o tej kwestii, aby nie dyskryminować wegetarian oraz ludzi jedzących potrawy mięsne?

Podczas spotkania porozmawiamy o mięsie we współczesnym świecie. Jednym z najważniejszych składników lądujących na polskich stołach. O tym jak zmieniają się jadłospisy i postawy ludzkie oraz o tym, jak reaguje na to rynek.
Na ten temat rozmawiać będą i odpowiadać na pytania Mikołaj Jastrzębski (weganin) i Paweł Cywiński (stara się nie jeść mięsa, choć zjada ryby).

Gość:
Mikołaj Jastrzębski – od 12 lat aktywista Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva! Jest jednym z koordynatorów kampanii antyfutrzarskiej „Jutro będzie futro”. Pomagał także w organizowaniu pierwszej edycji Muzeum Tortur Współczesnych, akcji poświęconej relacjom człowieka ze zwierzętami w kontekście produkcji mięsa. Uwielbia dyskusję bazującą na faktach.

Prowadzenie:
Paweł Cywiński – geograf i kulturoznawca. Publicysta i redaktor Magazynu Kontakt. Współtwórca inicjatyw post-turysta.pl, uchodźcy.info oraz Chlebem i Solą. Pracuje na WGSR UW.

Na kolejne spotkanie z cyklu NAS NIE DOTYCZY? zapraszamy 2 lipca do Ogrodu przed Teatrem Powszechnym w Warszawie.

Wstęp wolny.

Zapraszamy do Ogrodu!

Projekt Ogród Powszechny jest finansowany ze środków m.st. Warszawa.