Select Page

24/06/2018 (niedziela), 12:00, ogród Powszechny:

Składniki ogrodu / warsztaty dla dzieci / Mieszkańcy ogrodu.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/321687438365689/.

„Na ostatnim spotkaniu zastanowimy się czy poza nami ktoś odwiedza nasz ogród? Inni ludzie? Pracownicy kawiarni, przypadkowi przechodnie? Może ktoś jeszcze? Kim są mieszkańcy ogrodu?

Podczas prac w ziemi z pewnością już wcześniej trafiliśmy na robaki i robaczki – tym razem wspólnie znajdziemy ich nazwy. Z patrzenia pod ziemię i w ziemię spojrzymy nieco wyżej. Pomyślimy jakie zwierzęta zwiedzają ogród latając. Zastanowimy się czy w naszym ogrodzie jest miejsce dla pszczół i dlaczego warto pozwolić im zagościć w naszych skromnych progach – a żeby chciały u nas nocować, przygotujemy dla nich hotel!

Prowadzenie:
Zosia Radziwiłł – pedagog specjalny, pedagog teatru, animatorka społeczno-kulturalny
i wychowawczyni. Realizatorka warsztatów społecznych, edukacyjnych i kulturalnych przy współpracy warszawskimi organizacjami pozarządowymi. W pracy pedagogicznej korzysta z twórczych i kreatywnych form wyrażania emocji i potrzeb. Jako animatorka uaktywnia potencjał twórczy każdego uczestnika.

Wstęp wolny.

Zapraszamy do Ogrodu!


Gdzie w mieście możemy znaleźć ogrody? Są duże czy małe? Czy każdy może do nich wejść czy należą do prywatnych osób? Ogrody w mieście są najrozmaitsze. Niektóre służą nam głównie jako przestrzeń odpoczynku czy miejsce spacerów, inne to żywe encyklopedie roślin, jeszcze inne to źródła smacznych warzyw i pachnących kwiatów. A jaki będzie ogród który stworzymy razem?
W ciągu cyklu 5 spotkań spróbujemy wspólnie napisać przepis na ogród, omawiając jego wybrane składniki. Efektem naszych działań jednak będzie nie tylko przepis zapisany na kartkach papieru, ale też sam ogród! Będziemy grzebać w ziemi, siać na wspólnej grządce, dbać o wysiane rośliny, co tydzień broniąc je przed chwastami, podlewając i przesadzając. Będziemy też siać do doniczek i zabierać części ogrodu do naszych domów, na nasze
balkony, parapety, a może do przydomowych lub osiedlowych ogródków?
Mamy nadzieję, że mając przepis na ogród nie będziecie się go ściśle trzymać, znajdziecie odwagę na eksperymenty, a ponadto podzielicie się przepisem z bliskimi i będziecie pielęgnować własne ogródki przez całe lato!

Projekt Ogród Powszechny został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji do 2022 roku.