Select Page

22/03/2019 (piątek), 20:00, Stół Powszechny:

Slam anarchistyczny + benefit na Syrenę.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/612181939226861/.

„Zapraszamy na czwarty slam w Stole Powszechnym, tym razem na tematy i formy anarchistyczne, literackie sprzeciwy wobec władzy państwa, rynku i kościoła. Piszcie i przynoście teksty już napisane, które godzą w elity, przemoc, przywileje, które stają po stronie wolności, równości i samorządności.

Wystąpić może każda osoba. Teksty wcale nie muszą być śmiertelnie poważnie, korzystajcie z groteski, z ironii, z absurdu, z sucharu, autokompromitacji i żenady! Z pokładów miłości i afirmacji do osób!

Przychodźcie z wierszami, z prozą, z manifestami, z najróżniejszymi tekstami z głowy i kartki o walce, o nowym, lepszym świecie, o upodmiotowieniu.

ZAPISY DLA OSÓB CHCĄCYCH WYSTĄPIĆ: gromadka@riseup.net

ZASADY: Każda z osób występujących ma do dyspozycji 3 minuty. Teksty wykorzystane w slamie muszą być oryginalnymi utworami osoby występującej. W półfinale osoby mają 3,5 minuty, a w finale – 4 minuty. Dlatego najlepiej przygotować sobie trzy teksty! Występujemy BEZ REKWIZYTÓW.

Slam jest częścią Eliminacji do Mistrzostw Polski.

WJAZD: wolna cena/co łaska. Całość przeznaczona na kolektyw Syrena. Syrena to anarchistyczny kolektyw i komuna mieszkaniowa, mieszczące się w odzyskanej kamienicy przy Wilczej 30 w Warszawie.

OSOBY WYSTĘPUJĄCE WCHODZĄ ZA DARMO.

NAGRODA DLA OSOBY ZWYCIĘSKIEJ GŁOSAMI LUDU: niedługo ujawnimy szczegóły…”