Select Page

11/05/2019 (sobota), 20:00, Stół Powszechny:

Slam patriotyczny + benefit na Antifa*.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/582815622219647/.

„Stół Powszechny zaprasza na piąty slam w Stole! Tym razem chcemy odzyskać miłosny głos ku wytyczonej granicami ziemi i temu, co na niej żyje.

Chcemy mówić o tym, co dla nas znaczy patriotyzm i jak możemy go wyrażać, nie krzywdząc nikogo. O naszym prawie do uznania narodowości jako wartości pozytywnej i otwartej. Chcemy spotkać się wśród tekstów o Polsce i o innych krajach, o Polsce i osobach polskich, trochę-polskich i mniej-polskich. O historii dawniejszej i tej, która dzieje się dziś, o walce, o nadziei, o wspólnocie, o wspomnieniach, o ojczyznach wielkich i małych, o tym, co nas łączy.

Bo może to to niebo, po którym latają bociany? Chrzęszczące głoski? Lektor na filmach? Ogórki i kefir? W końcu siostrzeństwo w naszej matczyźnie to wielkie zadanie stojące przed wszystkimi Polkami.

ZAPISY DLA OSÓB CHCĄCYCH WYSTĄPIĆ: gromadka@riseup.net

ZASADY: Każda z osób występujących ma do dyspozycji 3 minuty. Teksty wykorzystane w slamie muszą być oryginalnymi utworami osoby występującej. W półfinale osoby mają 3,5 minuty, a w finale – 4 minuty. Dlatego najlepiej przygotować sobie trzy teksty! Występujemy BEZ REKWIZYTÓW. .

WJAZD: wolna cena/co łaska. Całość przeznaczona na *Studencki Komitet Antyfaszystowski.

OSOBY WYSTĘPUJĄCE WCHODZĄ ZA DARMO.

NAGRODA DLA OSOBY ZWYCIĘSKIEJ GŁOSAMI LUDU: wkrótce zostanie ogłoszona!

PROWADZENIE: Tomasz Gromadka & Ida Dzik

ZAPRASZAJĄ: STÓŁ POWSZECHNY, *STUDENCKI KOMITET ANTYFASZYSTOWSKI, AUTONOMICZNA PRZESTRZEŃ EDUKACYJNA”