Select Page

25/06/2019 (wtorek), 17:30, róg Francuskiej i Berezyńskiej:

spotkanie ws wycinki głogów na Kępie.

„W wyniku interwencji mieszkańców Saskiej Kępy, dotyczących planowanej wycinki głogów na ul. Berezyńskiej, pragniemy poinformować o spotkaniu w tej sprawie.
Zapraszamy we wtorek, 25 czerwca, o godz. 17.30 na spotkanie, zorganizowane przez Zarząd Dzielnicy i Wydział Ochrony Środowiska Dzielnicy Praga-Południe na rogu ulic Francuskiej i Berezyńskiej. Z mieszkańcami Saskiej Kępy i dzielnicy spotka się wiceburmistrz Izabela Szostak-Smith oraz urzędnicy. Podczas wspólnego spaceru dokonamy oględzin drzew na ul. Berezyńskiej i ocenimy ich stan. Opinie zebrane podczas tego spotkania zostaną wzięte pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o konieczności przeprowadzenia dalszej ekspertyzy dendrologicznej w tej okolicy.”

W wyniku interwencji mieszkańców Saskiej Kępy, dotyczących planowanej wycinki głogów na ul. Berezyńskiej, pragniemy…

Opublikowany przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy Piątek, 21 czerwca 2019

Dla tych, którzy nie wiedzą o co chodzi, przypominamy post facebookowy Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków w tej sprawie:

„POMÓŻCIE, dzwońcie i piszcie do Burmistrzów (namiary poniżej)! Apelujemy o wykonanie pogłębionej diagnostyki cennych głogów tworzących unikalną w skali kraju aleję na Saskiej Kępie! Nagle liczne głogi zostały przeznaczone do wycinki, w dodatku W SEZONIE LĘGOWYM, gdy jest to tak niebezpieczne dla ptaków! Są w tym rejonie m.in. lęgowe dzięciołki – najmniejsze krajowe dzięcioły, ściśle chronione. Dzwońcie i piszcie do Burmistrzów Pragi Południe: apelujemy o wstrzymanie wycinki i pozwolenie na pogłębioną diagnostykę wspaniałych głogów, żeby nie było wątpliwości, że wycina się wyłącznie te, które zagrażają! Pieniądze na diagnostykę są: w ramach zwycięskiego projektu z budżetu obywatelskiego od początku bieżącego roku leżą i czekają, by je wykorzystać!
Jeśli samorząd dzielnicy nie chce robić diagnostyki za pieniądze z budżetu obywatelskiego, STOP może zorganizować tę ekspertyzę w ogóle bez kosztów dla dzielnicy. Pisaliśmy i dzwoniliśmy już w tej sprawie do Urzędu Dzielnicy, ale potrzebujemy Waszego wsparcia!”

POMÓŻCIE, dzwońcie i piszcie do Burmistrzów (namiary poniżej)! Apelujemy o wykonanie pogłębionej diagnostyki cennych…

Opublikowany przez Stowarzyszenie Stołeczne Towarzystwo Ochrony Ptaków (STOP) Wtorek, 11 czerwca 2019